TUPUTIS, INTERJERAS

Įsirengiame naujus namus, remontuojame esamus – apie ką galvojame pirmiausia? Nauja, švaru, universalu, neteplu ir, pageidautina, nebrangu. Jei apie naują interjerą galėtume svajoti nevaržomai, ar tikrai pasirinktume būtent šias kategorijas? Ar nauja ir švaru reiškia stilinga, įdomu, originalu, malonu akiai? Ar universalu  – nevirsta į nuobodu? Baimė išsiskirti, išlaisvinti ir įgyvendinti norus dažniausiai mūsų gyvenamąją aplinką paverčia „pilka“. Galų gale išgaruoja dažų kvapas, apdulka baldai, o remonto –  kaip nebūta. Nebedžiugina nei šviesiai perdažytos prieš tai taip pat šviesiomis buvusios sienos, nei pakeistos panašiomis į buvusias plytelės. Ar interjeras būtinai turi būti nuobodus, o originalumas – neišvengiamai kainuoja daugiau?

Planuojant naujų namų įrengimą ar remontą visų pirma derėtų galvoti apie interjero ergonomiką – patogų daiktų išdėstymą. Antroje vietoje – Jūsų norai ir svajonės. Gyvenime ne visada galime elgtis nevaržomai, tačiau savo namus, vietą, kurioje praleidžiame daugiausia laiko, kur turime jaustis patogiai, laisvai, būti savimi, galime įsirengti nepaisydami normų, kurias neretai patys sau ir sukuriame.

Ne vien vonia-tualetas, o kambarys!

Pažvelkime į vonios-tualeto kambarį kaip į kambarį. Jei ši patalpa erdvi – fantazijai ribų beveik nėra, jei standartiškai maža – turėsime pasitelkti sumanumą. Pakeitę požiūrį į sanitarinio mazgo erdvę, atversime sau  daugiau galimybių. Kambarys nebūtinai turi būti šviesus ar pastelinis, sienos – nebūtinai nuo lubų iki grindų išklijuotos plytelėmis, o baldai – nebūtinai  specializuoti. Čia gali atsirasti jaukių gyvenamojo kambario detalių: meno dirbinių, augalų, voniai nebūdingų baldų ir šviestuvų.

Atsakykite sau į klausimus: kaip norite jaustis vonios kambaryje? Kada taip jaučiatės ir ko tam reikia? Ką veikiate, o gal norėtumėte čia veikti? Kokios spalvos Jus nuteikia poilsiui, asocijuojasi su švara arba į kurias norisi „pasinerti“, būti jų apsuptyje? O tada kibkite į malonius rūpesčius, svajones ir paieškas.

Jei namuose yra keli vonios kambariai – apgalvokite, kam jie bus skirti? Asmeninėms reikmėms, vaikams, svečiams? Atsižvelgdami į tai, rinkitės medžiagas, daiktus, spalvas ir dizainą.

Neginčijamai tik plytelės? O kodėl plytelių nesuderinus su drėgmei atspariais tapetais? Kombinuokite  tradicines plyteles su įmantraus rašto tapetais, ir Jūsų vonios-tualeto kambarys bus ne tik švarus, bet ir įdomus.

TAPETAI, VONIA, TUPUTIS, 1

Paišdykaukite su spalvomis ir pažaiskite su jų įvairove. Jei sunku suprasti, kokios spalvos Jums patinka ir dera tarpusavyje, išsirinkite bent vieną ir ieškokite su ja derančių spavų paletėse, knygose ar žurnaluose apie interjero dizainą. O gal turite mylimą paveikslą, kurio spalvinė gama jus užburia?

Beje, dažyti galima ne tik sienas, bet ir senas plyteles. Specializuotose parduotuvėse tikrai rasite tam pritaikytų statybinių medžiagų, grunto ir dažų. Taip ne tik pagyvinsite patalpą, bet ir sutaupysite.

Pafantazuokite apšvietimo tema. Kodėl tik taškiniai arba nukreipiamieji LED šviestuvai, o ne sietynas? Gal turite seną šviestuvą, kuris pabodo ar nebedera atnaujintuose kambariuose? Dekoruokite jį ir pakabinkite vonios kambaryje. O gal radote įdomų senovinį sietyną pigių baldų parduotuvėje ar komise? Suderinkite taškinį, nukreipiamąjį ir sieninius šviestuvus su dekoro detale – sietynu. Numatykite kelis apšvietimo scenarijus: darbinį-rytinį, t.y. ryškesnį, ir vakarinį-atpalaiduojantį, t.y. pritemdytą. Bus šviesu, tuomet kai to reikia, jauku, kai to norisi, ir visuomet stilinga.

SIETYNAS, VONIA, TUPUTIS, 1

Dar vienas galvosūkis – baldai. Kodėl būtinai standartiniai? O gal sena komoda po praustuve? Perdažykite, pasendinkite turimą komodą ar seną spintelę, įrenkite ertmę, sumontuokite praustuvę, ir Jūsų vonios kambaryje atsiras originalus bei praktiškas baldas.

Jei vonios-tualeto kambarys erdvus, jame tilps ir, rodos, šiam kambariui neskirti, tačiau tikrai praversiantys baldai, pavyzdžiui, krėslas, kėdė, banketė, suolelis ar tualetinis staliukas.

BALDAI, VONIA, TUPUTIS, 1

Būtinas atributas vonios kambaryje – veidrodis, ir nebūtinai tik praktiniais sumetimais. Priderintas prie stiliaus, įmantrios formos ir originalios rėmo spalvos veidrodis taps tikra puošmena, kuri suteiks prabangos ir, atspindėdama aplinką, vizualiai padidins erdvę.

VEIDRODIS, VONIA, TUPUTIS, 1

Akcentas detalėms

Greičiausiai nustebsite, tačiau vonios kambarys gali tapti netikėta erdve Jūsų kolekcijoms: paveikslams, senoms atvirutėms, plakatams, lėkštėms, statulėlėms. Gal turite suvenyrų ar meno kūrinių, kurių nėra kur sudėlioti ir sukabinti? Pažvelkite išradingai į šių detalių panaudojimo galimybes vonios-tualeto kambaryje.

DETALES, VONIA, TUPUTIS, 1

Neįprastas, tačiau praktiškas sprendimas – nedidelė „biblioteka“ tualete. Pastatykite krepšį su knygomis ir žurnalais netoli unitazo, ir jų skaitomumas stipriai išaugs. Patarimas: šios knygos turėtų būti gausiai iliustruotos arba jose turėtų būti spausdintos trumpos ir įdomios istorijos. Nepamirškite laikas nuo laiko atnaujinti „repertuaro“!

Visi daiktai, esantys vonios kambaryje, tampa neatsiejama interjero detale, kuriančia visumą. Todėl verta pamąstyti apie rankšluosčių, grindų takelių, kilimėlių bei kitos tekstilės dermę tarpusavyje. Akį traukiančiu  akcentu gali tapti net įdomios formos, spalviškai derantis prie aplinkos muilo gabalėlis.

TEKSTILE, VONIA, TUPUTIS, 1

Jei vonios kambaryje gausu natūralios šviesos, jame gerai jausis drėgmę toleruojantys augalai, kurie suteiks gyvumo ir natūralumo.

Netgi santechnikos įranga gali tapti originaliu dizaino sprendimu. Ant sienų paviršiaus sumontuotas vamzdynas gali ne tik puošti, bet ir pasitarnauti kaip kabyklos ar šviestuvai.

VAMZDZIAI, VONIA, TUPUTIS, 1

Idėjos su palinkėjimais

Vonios-tualeto kambarys – intymi erdvė, tačiau ji nebūtinai turi būti nuobodi ir neišsiskirianti. Namų interjeras – kiekvieno iš mūsų asmenybės atspindys. Čia turime jaustis savimi.

Nesiūlome „nuo galvos iki kojų“ pasikliauti parduotuvių ir gamintojų siūlomais vonios plytelių, apdailos medžiagų, įrangos bei baldų komplektais. Jūsų namai verti originalumo, suteikiančio pilnatvės pojūtį čia gyvenantiems.

Personalizuokite savo namus. Duokite savo namams arba jų atskiroms erdvėms pavadinimus. Ar kada pastebėjote, kaip „saldu“ dažų parduotuvėje skaityti spalvų pavadinimus: „turkio žavesys“, „šampano putos balta“, „akacijų rožinė“… Pavadinkite savo vonios kambarį „Juodąja orchidėja“, „Karališkaisiais apartamentais“, „Rytų fantazija“ ar kaip tik širdis geidžia! Pamatysite, tai padės kuriant ir renkantis.

Kaip interjero dizaino kūrimo atskaitos tašką galite pasirinkti daiktą(-us), kurie jau yra ar tikrai bus Jūsų vonioje, arba esamą dangą, kuri nebus išmontuota. Smulkias detales rinkitės tik pabaigę derinti stambiąsias.

Nepamirškite apie vietas daiktams saugoti: atviras ir uždaras spinteles bei lentynas, pintus krepšius, medines dėžes. Išnaudokite neišvengiamai atsiradusias nišas vonios kambaryje. Taip sutaupysite ir išnaudosite erdvę.

LENTYNOS, VONIA, TUPUTIS, 1

Jei patalpa didelė ir nejauki, pamąstykite apie sienų ir sienelių įrengimą patalpos suskirstymui į zonas. Kita vertus, nebijokite išnaudoti didelės erdvės teikiamus pranašumus. Erdvioje patalpoje  pati vonia nebūtinai turi būti prisišliejusi prie sienos ar įsprausta į nišą: apjuosta tvirtu pagrindu arba sumontuota ant puošnių kojelių, ji gali tapti svarbiu akcentu patalpos centre.

Jei planuojate ne tik dušo, bet ir vonios įrengimą, kurioje lepinsitės kvapnios druskos ir aliejų procedūromis, pamąstykite, kur bus nukreiptas Jūsų žvilgsnis tuo metu. Sutikite, maloniau žiūrėti pro langą, nei į duris ar unitazą.

Įgalinkite save būti drąsiu kūryboje. Maišykite spalvas, stilius, medžiagas, derinkite naują ir seną arba pasirinkite lakoniškumą ir susikurkite ramybės oazę, poilsio ir atsipalaidavimo erdvę. Atmeskite taisyklę „kaip pas visus“, ir Jūsų gyvenimas taps spalvingesniu ir įdomesniu.

Sukūrę interjero „šedevrą“, nepamirškite ir savo kūno poreikių. Tualeto kėdutė „Tuputis“ pasitarnaus Jūsų sveikatai ir patogesniems kasdieniams „ritualams“, o mažiesiems šeimos nariams – kaip laipteliai pasiekti praustuvą ar vonią. Svarbiausia vonios kambaryje jaustis komfortiškai tiek emociškai, tiek fiziškai.