Apie tuputį

 

Vis dažniau gydytojai ir specialistai šneka apie tupėjimo naudą tiek tuštinantis, tiek šlapinantis, kadangi tokiu būdu išmatos yra pilnai pašalinamos iš organizmo, o procesas įvyksta žymiai lengviau ir greičiau. Natūralioje tupėjimo padėtyje tuštinantis šlaunys yra spaudžiamos į pilvą. Tokia padėtis sukuria naudingą spaudimą pilvo ertmėje, kuris masažo principu spaudžia tiesiąją žarną taip sukurdamas natūralų norą išsituštinti ir padeda išmatoms greičiau pasišalinti iš organizmo.
originalus tuputis - tualeto kėdutė sveikesniam ir greitesniam tuštinimuisi
kaip-issirinkti-tuputi 19cm 24cm

Kaip išsirinkti savo tuputį?

 

Visų pirma renkantis tuputį svarbu atkreipti dėmesį į namų klozeto aukštį. Prie standartinio klozeto, kurio aukštis yra iki 41 cm., tinkamiausias yra 19 cm. aukščio Tuputis. Prie aukštesnių klozetų maksimaliai sveikatos naudai rekomenduojame rinktis aukštesnį 24 cm. Tupučio modelį. Dažnai lankstesni žmonės net ir prie standartinių klozetų renkasi aukštesnį Tuputį siekdami didesnės naudos, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į savo fiziologiją. Nepatyrusiems „tupėtojams“ rekomenduojame pradėti nuo žemesnio Tupučio, priprasti prie tokios pozicijos, o vėliau natūraliai visiems kyla noras kojas kilstelėti dar aukščiau.

Pavyzdys iš praktikos

 

Mikrobiologė Giulia Enders išskirdama tupėjimo naudą tuštinantis savo knygoje „Žarnyno Žavumynai“ pateikia nuostabų pavyzdį: laistome daržą, patraukiame į save vandens žarną ir žiūrime, kad nebebėga vanduo, einame pažiūrėti ir matome, kad žarna persisukus. Vos tik ištaisome problemėlę, vandens srovė iškart prateka ir toliau galime lieti visus kiemo augaliukus. Lygiai taip pat ir su tuštinimusi atsisėdus ir pritūpus. Atsisėdus mes tikrąją ta žodžio prasme užspaudžiame tiesiąją žarną taip trukdydami tuštinimuisi vykti natūraliai ir lengvai be didelių pastangų, kaip tą darydavo mūsų protėviai ir pro protėviai iki pat pirmojo homo erectus.
Medicinos specialistai rekomenduoja tuputis - tualeto kėdutė sveikesniam ir greitesniam tuštinimuisi

Tinklaraštis